SIA "DVS Urantija"
Elizabetes iela 91/93
Tel. +371-29276118
E-pasts: urantija@e-apollo.lv

   

Tibetas dziedošie trauki

Tibetas dziedošie trauki ir sens austrumu mūzikas instruments, (skaņas ziņā tos var salīdzināt ar mazu gongu). Šie trauki rada unikālas, neatkārtojamas skaņas, kas dziedinoši iedarbojas uz cilvēka dvēseli un fizisko ķermeni.

tibetas dziedosie trauki masazasNoslēpumainā dziedošo trauku rašanās izsauc lielu interesi, kaut arī to vēsture ir līdzīga mistiskajiem Himalajiem, tā paliek noslēpumaina – miglā tīta. Eksistē vairākas leģendas par Tibetas dziedošo trauku rašanos.

Tibetas garīgais vadonis, Piektais Dalailama, savu pirmo pili uzcēla Drepungā un viņa tronis bija veidots „dziedošās bļodas” formā. Tāpēc arī Tibetas dziedošo trauku parādīšanos saista ar šo pili Kungar Ava.

Dziedošā bļoda tiek uzskatīta par ļoti svētu un 15. jūlijā daudzi tibetieši iet uz Drepunga klosteri, lai atdotu godu tai. Tibetieši tic, ka tie cilvēki, kas dzird Tibetas dziedošo trauku skaņas nekad nenonāk ellē (narakā).

Cita leģenda saista šos traukus ar ceļojošiem budistu mūkiem, kas klīda pa pasauli ar dziedošo trauku izstieptās rokās - ziedojumu vākšanai. Viņiem bija jāpieņem jebkurš ziedojums vai tā bija nauda, vai ēdiens, vai jebkurš niecīgākais ziedojums, kā mācība tam ,ka jāpieņem viss, kas tiek dots no „augšas”.

Ar šādu ziedojumu palīdzību budistu mūki sasniedza „augstus stāvokļus” jūtot vienotību ar visu pasauli, pārdzīvoja dvēseles pārdzimšanu, guva lielu dāvanu – patiesu mīlestību. Atbilstoši tibetiešu tradīcijām Mahajānā teikts, ka pagātnē bija daudz Budu un nākotnē arī atnāks daudz Budu. Nākamais Buda ir zināms ar vārdu Maitreja, kura vārds tulkojams kā „harmoniskā rezonanse”.

Vissenākā leģenda vēsta, ka pati pirmā reliģija Tibetā bija šamanisms, un lamas saņēma zināšanas no tiešas kontaktēšanās ar „augstākajiem gariem”. Vienreiz viņiem tika pateikts, ka uz zemes ir jāparādās īpašiem spēka priekšmetiem, starpniekiem ar kuru palīdzību zemes cilvēki spēs sazināties ar Kosmisko saprātu.

Pēc ilgām stundām pavadītām meditācijā, viens no lamām ieraudzīja, ka šim priekšmetam ir jābūt bļodas formā, kas gatavota no 8 elementiem: zelta, sudraba, dzelzs, vara, svina, alvas... un ...astotais elements palika nezināms.

Mūki centās izgatavot trauku no septiņiem zināmajiem metāliem, bet bez jebkāda efekta.

Veicot īpašu rituālu augstākie lamas vērsās pie augstākajiem spēkiem ar jautājumu, kā pareizi izgatavot šos „spēka priekšmetus”. Kā atbilde uz šo lūgumu - svētā Kailasa kalna apkārtnē nolija meteorītu lietus. Meteorītos esošā rūda arī bija trūkstošais astotais elements.

Pēc tam, kad izgatavošanas sastāvā tika iekļauta minētā rūda, trauks sāka skanēt ar nedzirdētas jaudas un vibrācijas skaņām. Reliģiozu ceremoniju laikā tūkstošiem monarhu pulcējās zālēs veicot rituālus izmantojot Tibetas dziedošos traukus. Šo skaņu rezultātā attīrījās telpa un uzlabojās tīrās  enerģiju plūsmas, kas iedarbojās uz cilvēku apziņu padarot to domas gaišākas un laipnākas.

Ja ieklausās Tibetas dziedošo trauku skaņās, tad rodas iekšējais dialogs – intelektuālais centrs atslēdzas un aktivizējas jūtu centri.

Tas padara Tibetas dziedošos traukus par brīnišķīgu līdzekli ar kuru palīdzību var veikt skaņas  meditācijas, koncentrēšanos. Tibetas dziedošie trauki aktīvi tiek izmantoti terapijas seansos cilvēka harmonizācijai un organisma līdzsvara atgūšanai.

Skaņas masāža, izmantojot Tibetas dziedošos traukus, ir zināma vairāk kā 2,5 tūkstošus gadu.

Tibetas dziedošie trauki – sens meditāciju veids, kas mūsdienās kļūst ļoti populārs. Tibetas dziedošu bļodu izgatavošanai tiek izmantota unikāla metālu saplūšanas metode, kas arī palīdz radīt šo unikālo skaņu, kas atšķiras no visiem citiem instrumentiem.

Atšķirībā no līdzīgām sintezatora skaņām, Tibetas dziedošo trauku skaņas ir „uzlādētas” pateicoties koka berzei gar metālu. Šai darbībai ir vairākas unikālas sekas:

 • dziedošo trauku dziedinošās īpašības,
 • spēja  uzlabot  dažu dziedzeru  darbības  spējas, kas veic zināmu slēdža lomu starp simpātisko un parasimpātisko nervu sistēmu. Tibetas dziedošo trauku skaņas sastāv no neierobežotu obertono skaņu plūsmas, kuras rada skaņas spirāles un vijas apkārt ar dzirdi uztveramai skaņai.

Dziedošo trauku skaņu vibrāciju frekvences, tāpat kā arī gongu skaņu vibrāciju frekvences atbilsts Visuma planetārā līmeņa frekvencēm.

Dziedošo trauku vibrācijas rezonē ar cilvēka organisma iekšējām vibrācijām un atjauno tās sākotnējā līdzsvarā.

Šādu obertoņu mijiedarbības pamatā ir skaņas viļņu princips, divas skaņas plūsmas satiekas, izveido stāvošu vilni un izšķīst skaņu jūrā. Dziedoši trauki veido varākas harmoniskas skaņas vienlaicīgi, kuras rezonē ar cilvēka ķermeni. Tas rada relaksējošu, nomierinošu un stresa noņemošu efektu - stāvokli, kurā atjaunojas fiziskais ķermenis un dvēsele.

Austrumu medicīna uzskata, ka slimību cēlonis ir bloķēta enerģiju plūsma, kas iet cauri cilvēka organismam. Tibetas dziedošo trauku skaņas masāžas seansa laikā notiek enerģētisko kanālu atbloķēšana, kā rezultātā dzīvības enerģija brīvi plūst pa kanāliem un cilvēks atkal var jūtas vesels un laimīgs.

Tibetas dziedošo trauku skaņas masāžas seansa laikā var tikt izmantoti vairāki trauki ar dažādu skaņas tonalitāti gan zemu, gan vidēju, gan austu.

Seansa laikā skaņu viļņu iedarbībā tiek panākta dziļa organisma relaksācija, fiziskais ķermenis un dvēsele harmonizējas, mostas organisma iekšējās enerģijas, kas sekmē organisma pašatveseļošanos un atbrīvošanos no stresa.

Labāka rezultāta sasniegšanai vēlams:

 • Ierodoties uz šo seansu vēlams uzvilkt dabīga auduma drēbes,
 • Veikt 7 -10 Tibetas dziedošo trauku skaņas terapijas seansus.

Tibetas dziedošo trauku skaņas masāžas seansus ieteicams veikt cilvēkiem kam ir:

 • nomāks vai depresīvs noskaņojums,
 • paaugstināta uzbudināmība,
 • bezmiegs,
 • galvas sāpes, migrēna,
 • sāpes muskuļos un asinsvados,
 • ginekoloģiska rakstura problēmas,
 • uroloģiska rakstura problēmas,
 • paaugstināts arteriālais asins spiediens,
 • kuņģa vai zarnu trakta problēmas,
 • ir sācies klimakss.
 • vai vienkārši gribas atslābināties un relaksēties.

Tibetas dziedošo trauku skaņas masāžas seansus nav ieteicams veikt cilvēkiem kam ir:

 • grūtniecības pirmie trīs mēneši,
 • tromboze,
 • kardiostimulātors,
 • onkoloģiska rakstura slimības,
 • akūtas vīrusu slimības.

Laika ziņā šī masāža aizņem vienu stundu.

Mūsu centrā šo masāžas veidu ir apguvusi un veic dziedniece – Inna Aļeksejeva.

Pieraksts pa tālruni: 29617739.